גילוי נזילות

כתמי רטיבות על הקיר, טפטופים קלים מהתקרה בעתות גשומים, חשבון מים מנופח מהרגיל וריחות טחב הם סימנים המעידים על המצאות נזילה בבית. אלה בעיות אינסטלציה מטרידות הדורשות טיפול מקיף ומקצועי על מנת למנוע הישנותן. מה האמצעים המתקדמים כיום לאיתור נזילות?


מה הם הגורמים עיקריים לנזילה?

הגורמים האפשריים לליקויים בצנרת האינסטלציה הם חדירת מי גשמים למערכות האינסטלציה, איטום לקוי של צנרת האינסטלציה, צנרת ישנה, סדוקה הרוסה, פגיעה בצנרת הטמונה באדמה כתוצאה מבנייה קרובה וכיו"ב. אלו בעיות המצריכות אינסטלטורים מקצועיים, בעיקר המתמחים באיטום. במקרים נדירים של חדירת מי גשמים למרתפים ומרפסות, עשויים להזדקק למהנדסים, כיוון שמדובר בליקוי מורכב.

נזילות גלויות ונזילות סמויות
מערכת האינסטלציה היא אחת המערכות המשרתות רבות את האנושות בעידן המודרני. מערכות אלה הן גם הנתונות ליותר ליקויים. נזילות מהברז או מצינורות הכיור, לא קשה לזהות ולעמוד על מיקומן המדויק. אלה הן נזילות פשוטות שתיקונן אינו יקר ומסובך. הופעת רטיבות או טפטופים מהתקרה עשויים להעיד על נזילה, שמיקומה המדויק אינו ידוע. אלה קרויות "נזילות סמויות". כדי לאתר אותן משתמשים בציוד מתקדם בענף האינסטלציה, מצלמות טרמיות המוחדרות לצנרת ומצלמות את פנים הצינורות ובכך ניתן לאתר את הליקויים השונים בצינורות ומיקום הנזילה המדויק. צילום במצלמה טרמית מסייע בהחלטה לגבי האחריות לתיקון אותה נזילה (של בעלי הדירה או השכנים).


איתור נזילה מדויק הוא צעד ראשון ובסיסי לתיקון הנזילה

יש מצבים שלא קל לזהות את מקור כתמי הרטיבות המופיעים בקיר. במקרים רבים, כתמי הרטיבות חוזרים על עצמם גם לאחר שטופלו. הסיבה לכך, היא איתור לקוי של מקור הנזילה. מעבר לתמונה שמספקת מצלמה טרמית, קיים מכשיר נוסף והוא החדרת סיב אופטי לצינורות המשמש בעיקר לצינורות ביוב. המכשור רב העוצמה המסייע לאיתור הנזילה וגילוי הגורמים לנזילה ולרטיבות חוסכים מאות שקלים וזמן עבודה של האינסטלטורים. לכן, אינסטלטורים מקצועיים ויעילים מעדיפים להשקיע ברכישת ציוד מתקדם ופחות לפרק אריחים ולשבור קירות ולאחר זמן להבין כי הנזילה חוזרת על עצמה.

מה הטיפול הנכון לנזילות ורטיבות?
בעיות רטיבות ונזילות הם לא דבר נעים ופוגע באיכות החיים בבית או במשרד. נזילות שאינן מטופלות כראוי עשויות להחמיר ולגרום לנזקים בלתי הפיכים לקירות ולריהוט בבית. לכן חשוב בראש ובראשונה לא לדחות את הטיפול בנזילה. התיקון חייב להיות על ידי בעל מקצוע מנוסה ומקצועי. גם אם התיקון יעלה בכמה מאות שקלים יותר, מומלץ להשקיע בחומרים איטום איכותיים ובהחלפה של הצנרת במידת הצורך. אם יש לכם נזילה, או חשש לקיומה של נזילה בבית, התקשרו למובחרים לטיפול מקצועי ואמין.

לקבלת הצעת מחיר חינם לחצו כאן

המובחרים - איתור נזילה 2015 ©
כל הזכויות שמורות.

Watch Dragon ball super